Megtennéd, hogy pár sorban bemutatkozol?
Gebora Zitának hívnak, van két gyermekem, egy 8 éves hokis kisfiam és egy 10 éves short track-es kislányom, illetve egy szerető vőlegényem, aki szintén jégkorong edző, mint én.
Mivel foglalkozol?
Jelenleg az UTE U12-es csapatában vagyok főállású edző, illetve korcsolya technika edző.
Honnan jött a jég és a jégkorong iránti érdeklődésed?
A jéggel hatéves koromban, műkorcsolyásként ismerkedtem meg. Huszonkét éves koromig részt vettem három junior világbajnokságon, három felnőtt Európa és világbajnokságon magyar bajnokként.
Műkorcsolyás pályafutásom után lépett be a jégkorong az életembe Kálmán Zita barátnőm unszolására, akivel a műjégen ismerkedtem meg, miközben ovisokat oktattunk.
Mióta korongozol, milyen csapatokban játszottál?
Huszonkét évesen csatlakoztam az FTC női csapatához, hátvédként. Később négy felnőtt női VB-n játszottam a nemzeti válogatott színeiben.
Mikor döntöttél úgy, hogy játékvezető leszel?
Az aktív jégkorongot lányom születése előtt fejeztem be, a játékvezetést pedig a fiam születése után kezdtem el. Hazai szinten a legmagasabb szint számomra EBYSL, EBJL liga volt. Nemzetközi játékvezetőként négy női világbajnokságon fújhattam.
A legutolsó világbajnokságom U18 A csoport volt, 2019. januárjában és úgy gondolom, magyar női játékvezetőként én személy szerint kihoztam a maximumot a lehetőségeimből.
Ha ki kellene emelni meghatározó momentumokat a karrieredből, mik volnának azok?
A legjobb élményem és eredményem természetesen az U18-as A csoportos VB-n való részvételem volt, ebből is az USA - RUS mérkőzést emelném ki.
Mi volt a legnehezebb pillanatod a karriered során?
A legnehezebb pillanatom játékvezetői karrierem során, rögtön az első szezonomban volt, amikor meghívást kaptam a Vierumaikban megrendezett nagyon nívós, nemzetközi edzőtáborba. Sajnos előtte egy hónappal elszakadt a keresztszalagom a jobb térdemben.
A tábort szakadt szalaggal végig tudtam csinálni, de a műtét miatt az első IIIHF torna meghívásomnak sajnos nem tudtam eleget tenni, ezért rögtön az első szezonom kicsit foghíjas lett. Ez azért volt veszélyes, mert visszamondás esetén van rá esély, hogy nem hívják többet az embert, de szerencsére következő évben újra kaptam IIHF meghívást és így, egy hazai rendezésű U18 div 1/A világbajnoksággal tudtam rajtolni a nemzetközi pályán.
Mit üzennél a mai fiataloknak, kik erre a pályára terveznek? Szerinted milyen reális célt tűzhet ki magának egy fiatal női játékvezető?
Nemzetközi szinten hatalmas lehetőségek állnak a női játékvezetők előtt, mert nincs annyi játékvezető, mint férfi kollégáikból.
A fiatal női játékvezetőknek azt üzenném, ha én harminc feletti karrier kezdéssel eljutottam egy U18 top divízióig, akkor számukra tizen-huszonéves karrier kezdéssel és sok munkával, nyugodtan az olimpia lehet a reális célkitűzés.
Szabadidős tevékenységek - avagy mit csinálsz szívesen a játékvezetői karriered lezárását követően?
Szabadidőmben utazni szeretek minél messzebbi helyre, és lehetőleg oda, ahol még előtte sosem jártam. Új országokat és kultúrákat megismerni, igazi feltöltődés és életre szóló élmény. Emellett síelni járunk a családdal és barátainkkal, amikor csak időnk engedi.