Megtennéd, hogy pár sorban bemutatkozol?

Budapesten születtem és itt is élek 21 éve. 2005 óta csúszkálok a jégen. Októberben kezdem a B licenszes edzőit és később szeretném elvégezni a masszőr és sportmasszőri képzést is.

 

Mivel foglalkozol a játékvezetés mellett?

Jelenleg a Fradinál edzősködöm a kisebb korosztályoknál, illetve a KMH amatőr OB IV B és C csapatánál, ahol tavaly sikerült elhozni mindkét csapattal az aranyat.

 

Honnan jött a jégkorong iránti érdeklődésed?

Mikor elsős voltam, az iskolával jártunk korizni és az akkori oktatóm invitált edzésre. Mikor kipróbáltam nagyon megtetszett és boldogan jelentettem ki, hogy jégkorongozni fogok.

 

 

Mióta korongozol, milyen csapatokban játszottál?

2005-ben a Dragó Skorpióknál kezdtem, majd költözés miatt a MAC Budapest egyesületében folytattam. Pár évet játszottam a Vasasnál, de onnan bizonyos okok miatt rengeteg lány jött el, köztük én is.

2014-ben a KMH csapata igazolt le első körben fiúkhoz majd megalakult a női csapat. Párhuzamosan játszottam mindkét bajnokságban, eleinte amatőrként, később csak a női csapatoknál profiként. A 2018/19-es szezont kihagyva idén a Fradinál folytatom a játékot.

 

Miért döntöttél úgy, hogy játékvezető leszel?

Régóta érdekel a játékvezetés, láttam benne a kihívást. A jégkorong világában kevés lány van, ami a játékvezetésre is kihat, így lehetőség szintén rejlik benne, emellett élvezem is.

 

 

Mennyire könnyű, avagy nehéz nőként érvényesülni a játékvezetés világában?

Előny lehet, hogy női játékvezető kevesebb van, így talán könnyebben ki tudunk jutni egy rangosabb eseményre.

 

Ha ki kellene emelni meghatározó momentumokat az eddigi karrieredből, akkor mik volnának azok?

Idén februárban, Paulheim Adrival részt vettünk Svédországban egy U16-os női tornán. Három nap alatt 7 rövidített meccset fújtam le 3 bírós rendszerben. Előtte itthon csak kétszer volt alkalmam, így kicsit bizonytalanul mentem ki. Kint a felügyelők rengeteg pozitív visszajelzést mondtak, sok mindennel meg voltak elégedve. Ez torna nagy önbizalmat adott nekem.

 

 

Mi volt a legnehezebb pillanatod az eddigi karriered során?

A legelső 3 bírós meccsem. A KMH-Vienna Sabres EWHL mérkőzése előtt és alatt nagyon izgultam, mindenre próbáltam odafigyelni. Új volt a környezet, más volt a felállás, emiatt eleinte kerestem a helyem a jégen. Nem sikerült hoznom azt, amit elvártam magamtól, de rengeteget tanultam belőle, illetve biztattak a kollégáim.

 

Mi tartja fent a motiváltságodat a játékvezetés irányába?

Valamilyen téren mindig is maximalista voltam. Amibe belekezdtem, szerettem végigcsinálni, bármilyen nehézségen mentem át. Szeretném megmutatni, hogy egy nő is lehet ugyanolyan jó játékvezető, mint egy férfi. Játékosként mindig bizonyítanom kellett a fiúk között, ez itt is megmaradt.

 

 

Tapasztalataid alapján hogyan látod a mai fiatalok helyzetét? Szerinted milyen reális célt tűzhet ki magának egy fiatal női játékvezető?

Saját helyzetemből tudok kiindulni. Új játékvezetőként nagyon sok segítséget kaptam, gondolok itt a mentor programra. Illetve a többi bíróra, akik nagyon sok jó tanácsot adtak. Kezdőkként nagyon sok lehetőséget kaptunk. Nagyon jó dolgunk van, hisz mindenhonnan segítő kezet kaptunk/kapunk.

Ha van bennünk kitartás és élvezzük, amit csinálunk, akkor semmi sem lehetetlen.

 

Kitűzött célok a következő szezonra, illetve hosszabb távra?

Legfontosabb célként a világbajnokságot tudom mondani és minden hozzásegítő meccset, hogy minél többet tudjak fejlődni.

 

 

Szabadidős tevékenységek? Mit csinálsz szívesen a játékvezetésen túl?

Nincs is jobb, mint a természetben mászkálni, messze a város zajától. Szeretek új helyeket látni, és kirándulni. Felfedezni a tájat akár sétálva, akár biciklivel, vagy evezve.

Emellett szeretek olvasni, és őszintén megvallva, én is elkezdtem könyvet írni saját szórakoztatásra.

 

Ha nem titok, milyen könyvet kezdtél el írni?

Fantasyba tudnám bekategorizálni. Egy posztapokaliptikus világ, ahol a varázslók és az emberek háborúztak. Mindkét fél nagy veszteséget szenvedett, így végül a varázslók a további háborúk elkerülése végett új nevet vettek fel és új életet kezdtek. Több száz évvel később így lettek a félvérek, akik csak 1-1 képességét tudtak örökölni. Valaki hatalomra szomjazik és mindent megtesz azért, hogy a saját kezébe tudhassa az irányítást. Más megpróbálja védeni a saját országát. Egy újabb összecsapásra kerül sor.