Megtennéd, hogy röviden bemutatkozol?

19 éve, 2000.08.25-én születtem Budapesten. Azóta Kőbányán élek anyukámmal és nagymamámmal, valamint változó számú háziállatommal, mely most éppen két cicát takar. Tanulmányaimat tekintve tavaly érettségiztem, amivel együtt kereskedelmi ügyintéző végzettséget is szereztem. Jelenleg pedig logisztikai- és szállítmányozási ügyintézőnek tanulok OKJ-n, ami annyira bár nem áll közel hozzám, mint először gondoltam, de egy év alatt elvégezhetem a kétéves képzést, úgyhogy összességében egy jó lehetőségnek bizonyult. Játékvezetői vizsgámat 2017-ben tettem, azóta pedig rendszeresen öltöm magamra a csíkos mezt – már amennyire az időm engedi.

 

Mivel foglalkozol a játékvezetés mellett?

Időm nagy részében iskolában vagyok, vagy tanulok. Emellett jelenleg a KSI csapatában játszom az U25-ös női és az U16-os csapatban, az idei szezonban pedig a Fradiban is lehetőségét kaptam a DEBL és az OB I bajnokságban részt venni. Tavaly ősszel versenybírói papíromat is sikeresen megszereztem, így, ha nem a jégen, akkor mellette vagyok szabad perceimben.

 

 

Hogy tudod összeegyeztetni a játékvezetést a sulival?

Az iskolával és a tanulással mindig sikerült összehangolni az egyéb dolgaimat. A saját meccseimmel már nehezebb a dolgom, hiszen azokat nem én osztom be, így gyakran előfordul, hogy három helyen kéne lennem egyszerre, amire egyelőre sajnos nem találtam jó megoldást.

 

Honnan jött a jégkorong iránti érdeklődésed?

Teljesen véletlenül, közönségkoriról kerültem a jégkorong közelébe. A Kőbányai jégpályára jártunk korizni, ahol egyik nap az edzők invitáltak, hogy próbáljam ki a jégkorongot. Azonnal megtetszett és ez szerelem azóta is tart.

 

Mióta korongozol, milyen csapatokban játszottál?

2012-ben kezdtem a White Sharksban, ahol 3 évig játszottam. 2015-ben az OHA-ba igazoltam, ahol először csak az U16-os korosztályban játszottam, majd a frissen alakult női csapat tagja is lettem. Az idei, 2019/20-as szezonban a KSI-ben és a Fradiban játszom kettős igazolással.

 

 

Minek hatására döntöttél amellett, hogy játékvezető leszel?

A kötelező szabályismereti tanfolyam alatt kezdett el érdekelni a dolog. Úgy gondoltam, hogy izgalmas lenne a „másik oldalról” is megismerni a hokit, emellett pedig jó lehetőségnek is tartottam minden szempontból.

 

Ha ki kellene emelni meghatározó eseményeket az eddigi karrieredből, akkor melyek volnának azok?

Nincs nagyon sok meccs a hátam mögött, de egy elég friss élményt ki tudnék emelni. Most februárban a GGG-n próbálhattam ki magam először hárombírós mérkőzésen Paulheim Adrival és Holzer Dettyvel. Bár eléggé izgultam, a lányok végig nagyon segítőkészek és aranyosak voltak, így végül pozitív tapasztalat és nagy élmény volt a meccs.

 

 

Mi tartja fent évek óta a motiváltságodat a játékvezetés irányába?

Azt hiszem a jégkorong szeretete, az új kihívások és lehetőségek. Szeretem kihozni a maximumot magamból minden téren.

 

Szerinted mennyire könnyű, avagy nehéz nőként érvényesülni a játékvezetés világában?

Saját magamat nézve, mindig is fiúk között játszottam, ott sem éreztem hátrányát annak, hogy lány vagyok. Kevesebb női játékvezető van, mint férfi, így több a lehetőség, hamarabb lehet magasabb szintre jutni, ha valaki dolgozik érte.

 

 

Kitűzött célok a következő szezonra, illetve hosszabb távra?

A következő szezonban terveim szerint több időt fog kapni a játékvezetés, mint eddig. Hosszabb távon pedig, ha úgy alakulnak a dolgok, akkor szívesen kipróbálnám magam nagyobb tornákon/meccseken is csíkos mezben.

 

Szabadidős tevékenységek? Mit csinálsz szívesen a játékvezetésen túl?

Ha van egy kis szabadidőm, akkor azt általában a barátommal és barátaimmal töltöm. Szeretek olvasni, sorozatokat nézni, társasjátékozni. Ha lehetőségem van rá, szeretek utazni, októberben például a legjobb barátnőmmel egy 2 hetes „Európa túrán” vettünk részt, ami hatalmas kaland volt. 15 nap alatt 5 országot jártunk be, és nagyon sok élménnyel gazdagodtunk.