Megtennéd, hogy pár sorban bemutatkozol?

1981-ben, a Székesfehérvári Volán történelmi évében születtem Móron, hiszen ekkor nyerte meg először vidéki csapat a jégkorong bajnokságot. Gyerekkoromat Székesfehérváron a királyok városában töltöttem, valamint itt végeztem tanulmányaimat is. A városhoz máig kötődöm, annak ellenére, hogy 2009-ben a Velencei-tó partjára költöztem feleségemmel. Ide született kisfiam, aki már 5 éves és szintén érdeklődik a jégkorong iránt. A sport iránti érdeklődés már gyerekkoromban megmutatkozott, hiszen több sportágat is kipróbáltam, melyek közül a kosárlabda volt, amit versenyszerűen űztem.  

 

Honnan jött a jégkorong iránti érdeklődésed?

A jégkoronggal viszonylag későn, 14 évesen ismerkedtem meg a baráti köröm által. Ekkor tanultam meg autodidakta módon korcsolyázni is, továbbá ekkor kezdődött a jégkorongos pályafutás. Először, mint mindenki, aki későn kezdte el, csak edzéslehetőséget kaptam heti több alkalommal egy baráti társaságnál, majd csatlakoztam a már ekkor többszörös bajnok Hevület csapatához. A csapattal 5 bajnoki címet szereztem, melyekre a mai napig büszkén gondolok vissza. 

 

 

Mivel foglalkozol a játékvezetés mellett?

A játékvezetés mellett vagyonkezelési és gazdálkodási szakértőként dolgozom, így mindennapjaimat az ingatlanok rendezése teszi teljessé. Természetesen ez jelenti a földméréssel, földrendezéssel kapcsolatos ügyek intézését is, tehát ilyen jellegű kéréssel keressetek nyugodtan.

 

Hogy tudod összeegyeztetni a játékvezetést a munkahelyeddel?

A munkahelyemen a "viszonylag" rugalmas munkaidőnek hála megoldható a két dolog összeegyeztetése, bár néha előfordulnak extrém esetek, melyek megoldásában a régióban dolgozó kollégák sokat tudnak segíteni.

 

Miért döntöttél úgy, hogy játékvezető leszel?

A játékos pályafutásom során játszott mérkőzések során megismerkedtem a Székesfehérváron ténykedő játékvezetőkkel és vezetőjükkel, Árkovics Miklóssal, akinek javaslatára döntöttem el, hogy kipróbálom magam a zebrák között. Ez volt 2005-ben, lassan magam sem hiszem el, milyen régen történt. Ami mára megváltozott, hogy akkor kb. 50 fő vett részt az edzőtáborban, tehát az egyesületünk és az egész hoki óriásit fejlődött azóta.

 

 

Ha ki kellene emelni meghatározó momentumokat az eddigi karrieredből, akkor mik volnának azok?

Mint minden kezdet, ez is nehéz volt, azonban sikerült MOL ligás mérkőzéseket vezetnem, továbbá részt vettem több Ocskay-emléktornán játszott mérkőzésen is. Talán a legérdekesebb eset az volt, mikor kb. 10 óra utazás után Csíkszeredán kellett pályára lépni egy MOL liga meccsen, ahol ennek ellenére sikerült jól teljesíteni. 

 

Mi volt a legnehezebb pillanatod az eddigi karriered során?

A tavalyi évben történt, amikor Zalaegerszegen egy felpattanó korog arcon talált a mérkőzés elején és ezt követően sérülten kellett végigvezetnem a mérkőzést, ám rövid ápolást követően szerencsére minden gond nélkül ez sikerült.    

 

 

Régióvezetőként milyen egyéb feladataid vannak?

Mint régióvezető (Székesfehérvár, Győr, Kaposvár, Zalaegerszeg, Ajka, Veszprém, Szombathely) és utánpótlás bizottsági tag a legfőbb feladatomként a fiatalok képzését, fejlesztését és mindenben történő kontrollálását tartom feladatomnak, mely a sikeres előmenetelhez szükséges. Természetes, hogy mindenki szeretne minél több, jó meccsen szerepelni és ennek megfelelően lépkedni a ranglétrán. 

Ennek érdekében, amikor jégen vagyok a kollégákkal igyekszem a rutinomat átadni, a hibákat kielemezni, mert az álláspontom szerint a bölcs más hibájából tanul, az okos csak a sajátjából.

A hibák kielemzése után abból tanulva lehetünk jó játékvezetők, ezért is fontos a meccseket követő videóelemzés, mely most már minden mérkőzésről elérhető.

 

Mi tartja fent évek óta a motiváltságodat a játékvezetés irányába?

Szerencsére minden évben történik valami fejlesztés az egyesületnél, most az új feladat éppen a UP biztossági tagság, így ez a feladat, most új kihívás is egyben, továbbá a sportág iránt szeretet és alázat, ami minden évben elősegíti az érdeklődés fenntartását. Természetesen Székesfehérváron a HOKI fellegvárában ezt nem lehet nem csak úgy abbahagyni. :-) 

 

 

Mit üzennél a mai fiataloknak, kik erre a pályára terveznek?

Övék a jövő, el sem tudják képzelni, hogy milyen szerencsések, hogy ilyen programok keretében fejlődhetnek, mint az Ösztöndíj és a mentor programok, melyeknek a korábbi években nyoma sem volt. Továbbá a mérkőzések számának növekedésével több lehetőségük nyílik a tapasztatok megszerzésére is.

 

Hogy látod a mai fiatalok helyzetét? Szerinted milyen reális célt tűzhet ki magának egy fiatal magyar játékvezető?

A mai ifjak számára megfelelő támogatás és szerencse mellett korlátok nélkül minden elérhető, hiszen az egyesületben elő példa van mindenki előtt, hogy a KHL sem irreális cél.

 

Szabadidős tevékenységek? Mit csinálsz szívesen a játékvezetésen túl?

A játékvezetés mellett az embernek viszonylag kevés szabadideje marad egyéb tevékenységekre. Az egyébként felszabaduló időmet a családom körében töltöm, velük igyekszem tartalmas programokat kitalálni, és minőségi időt együtt tölteni.